Výhody sojového vosku

15.6.2024

Sojový vosk získává v posledních letech na popularitě, a to nejen mezi milovníky svíček, ale také mezi těmi, kterým není lhostejná ekologie a jejich zdraví. Pochází ze sojových bobů, což jej činí přírodním a obnovitelným zdrojem. Jaké jsou hlavní výhody sojového vosku a proč byste měli zvážit jeho používání místo tradičních vosků?

výhody sojového vosku

8 výhod sojového vosku

 • Obnovitelný zdroj
  Sojový vosk je vyroben ze sojových bobů, které jsou obnovitelným zdrojem. Na rozdíl od parafínového vosku, který je vedlejším produktem ropy, je šetrný k životnímu prostředí. Pěstování sóji je udržitelné, a její produkce tak přispívá k menšímu znečištění a nižší uhlíkové stopě.

 • Biodegradabilita
  Sojový vosk je biologicky odbouratelný. Pokud se vosk dostane do přírody, rozloží se bez škodlivých zbytků. Tato vlastnost je důležitá pro ochranu životního prostředí, zejména v porovnání s parafínovým voskem, který může zanechat toxické zbytky.

 • Menší množství toxických látek
  Sojový vosk při spalování uvolňuje méně toxických látek než parafínový vosk. To znamená, že dýchání vzduchu v místnosti s hořící sójovou svíčkou je bezpečnější. Paraínové svíčky mohou uvolňovat látky jako benzen a toluen, které jsou považovány za karcinogenní. Sojový vosk tak představuje zdravější alternativu.

 • Nižší riziko alergií
  Sojový vosk je hypoalergenní, což znamená, že je méně pravděpodobné, že způsobí alergické reakce. Tento vosk je proto vhodný pro osoby s citlivostí na chemikálie a syntetické látky.
 • Delší doba hoření
  Svíčky ze sojového vosku hoří při nižší teplotě než parafínové svíčky, což znamená, že vydrží déle. Nižší teplota hoření také zajišťuje rovnoměrné tavení a menší množství nevyužitého vosku.

 • Čisté hoření
  Sojový vosk hoří čistěji a s menším množstvím sazí než parafínový vosk. To znamená, že vaše svíčky nebudou černit stěny nebo jiné povrchy. Čistší hoření také přispívá k lepší kvalitě vzduchu ve vaší domácnosti.

 • Lepší přenos vůní
  Sojový vosk má výbornou schopnost udržet a uvolnit vůně, což znamená, že aromatické svíčky z tohoto vosku mohou vonět intenzivněji a déle.

 • Přírodní složení
  Vzhledem k tomu, že sójový vosk je přírodní, je méně pravděpodobné, že bude obsahovat umělé přísady a chemikálie. To znamená, že vůně budou působit čistěji a příjemněji.

Chci si vybrat svíčku

Sojový vosk je zkrátka perfektní volbou

Sojový vosk představuje ekologicky šetrnou, zdravější a kvalitnější alternativu k tradičním parafínovým voskům. Jeho výhody zahrnují obnovitelný původ, biologickou odbouratelnost, méně toxických látek a hypoalergenní vlastnosti. Navíc nabízí delší a čistší hoření, lepší přenos vůní a univerzální použití pro různé typy svíček.

Více o mých svíčkách ze sojového vosku 

Máte dotazy?

Nebo chcete vědět více? Neváhejte mě kontaktovat, jsem tu pro vás.

SLEDUJTE MOU TVORBU na sociálních sítích